Moje mobilní aplikace

Soupis mobilních aplikací, které mám a potřebuji mít ve svém Androidu… 

Když jsem si pořídil svůj první Android, instaloval a zkoušel jsem spoustu aplikací. Postupem času se ale jejich seznam ustálil na současných 14.

 

SlideIT Keyboard

Skvělá náhrada klasické klávesnice v Androidu. Místo ‚vyťukávání‘ jednotlivých písmenek prostě táhnete prst přes písmena která chcete napsat a SlideIt slovo rozpozná a vloží. Nejlépe je to vidět na videu níže. Tato klávesnice mi opravdu velmi urychlila psaní a už nechci jinou

Google Play

 

Pubtran

O aplikaci PubTran jsem tu již jednou psal. Jedná se o aplikaci pro vyhledávání autobusových a vlakových a MHD spojů. U vlaků a některých autobusových linek navíc zobrazuje i aktuální spoždění.

Protože denně dojíždím do práce, je tato aplikace pro mě téměř nepostradatelná.

Google Play

 

Endomondo

O tomto sport trackeru jsem již také psal. Při sportu Endomondo zaznamenává pomocí GPS Vaši polou a po skončení dostanete pěkný výpis jak jste si vedli. Kromě celkové vzdálenosti, času či průměrné rychlosti nabízí třeba přibližné množství spálených kalorií, množství vyprodukovaného potu apod.

Na internetu se také můžete podívat na mapu, kudy jste se pohybovali a podívat se, ve kterém úseku se Vám nejvíce dařilo či naopak. A také se zde můžete srovnávat s ostatními uživateli.

Google Play

 

Gmail

Gmail je standardní součástí Androidu, přesto ho v tomto seznamu nemůžu vynechat. Dokonale nahradí svého webového kolegu, takže si můžu kdykoli přečíst nové maily nebo si najít informace z mailů starších.

Kalendář

Další ze standartních součástí mého mobilního operačního systému, díky kterému nezapomenu na žádnou důležitou událost.

IM+ Pro

Instatní kecálek pro mnoho různých sítí (Facebook, Google Talk, Jabber, Icq a další… ) s velmi příjemným uživatelským prostředím. Verze pro navíc umí i Skype hovory.

Google Play

 

mBank CZ

Díky této aplikaci se můžu kdykoliv podívat na stav svého konta a provádět veškeré operace.Google Play

KeePassDroid

Správce hesel, který si navíc rozumí s databází programu KassPassX, kterou používám i v počítači

Google Play

 

Google Drive

Cloudový disk o Google. Používám jej hlavně pro přístup ke svým Google Docs dokumentům.Google Play

Advanced Task Killer

Diky widgetu ATK můžu jedním kliknutím zabít aplikace, které mi v telefonu beží na pozadí, čím ušetřím výkon a baterku…Google Play

Mapy a Navigace

Velice zřídka využíváná aplikace, ale ve chvíli kdy potřebuji někam trefit opravdu přijde vhod.

Translate

Prostě překladač do mnoha a mnoha jazyků. Občas se hodí…

SoundHound

Když někdy v rádiu hrají dobrou písničku, kterou ještě neznám, stačí spustit SoundHound, nechat telefon chvíli poslouchat a hned dostanu název songu i s odkazem ke koupi.

Google Play

 

Barcode Scanner

S čím dál větším rozšířením obrazkových kódů tato aplikace ušetří čím dál více času. Místo pracného opisování URL z plakátu stačí vyfotit přiložený QR kód… a je to

Google Play

 

StopWatch & Timer

Ne příliš často, ale občas potřebuji změřit čas nebo po 10 minutách připomenout, že vajíčka už budou. Stopky a Odpočítávání s jednoduchým ovládáním přjdou vhod.

Google Play

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *